Седмица на здравословно хранене

В периода от 08.12. до 12.12.2025 г. в ОУ „Хаджи Димитър“, с. Бяла беше проведена

Седмица на здравословното хранене с участието на всички ученици. Инициативата

беше насочена към изграждане на здравословни навици и повишаване на

информираността относно значението на балансираното хранене и активния начин

на живот.

В рамките на седмицата бяха реализирани разнообразни дейности.

Първият ден беше посветен на двигателната активност с упражнения и гимнастика под мотото

„Да се раздвижим“.

Вторият ден премина под надслов „Плодовете – вкусни и полезни“, като учениците имаха възможност да опитат разнообразие от плодове и да приготвят плодова салата.

Третият ден беше посветен на билковите чайове и здравословната закуска с вкусни филийки.

Четвъртият ден акцентира върху консумацията на ядки като „храна за мозъка“.

Седмицата завърши отново с физическа активност и игри, насърчаващи движението.

По време на дейностите учениците работиха както самостоятелно, така и в екип, като

планираха, организираха и реализираха поставените задачи, споделяха идеи и си

оказваха взаимна подкрепа.

Проведените дейности допринесоха за изграждане на здравословни навици,

повишаване на знанията за правилното хранене и осъзнаване на връзката между

движението, храненето и доброто здраве.

Остави коментар

Имейл адресът Ви няма да бъде публикуван.