В периода от 08.12. до 12.12.2025 г. в ОУ „Хаджи Димитър“, с. Бяла беше проведена
Седмица на здравословното хранене с участието на всички ученици. Инициативата
беше насочена към изграждане на здравословни навици и повишаване на
информираността относно значението на балансираното хранене и активния начин
на живот.
В рамките на седмицата бяха реализирани разнообразни дейности.
Първият ден беше посветен на двигателната активност с упражнения и гимнастика под мотото
„Да се раздвижим“.
Вторият ден премина под надслов „Плодовете – вкусни и полезни“, като учениците имаха възможност да опитат разнообразие от плодове и да приготвят плодова салата.
Третият ден беше посветен на билковите чайове и здравословната закуска с вкусни филийки.
Четвъртият ден акцентира върху консумацията на ядки като „храна за мозъка“.
Седмицата завърши отново с физическа активност и игри, насърчаващи движението.
По време на дейностите учениците работиха както самостоятелно, така и в екип, като
планираха, организираха и реализираха поставените задачи, споделяха идеи и си
оказваха взаимна подкрепа.
Проведените дейности допринесоха за изграждане на здравословни навици,
повишаване на знанията за правилното хранене и осъзнаване на връзката между
движението, храненето и доброто здраве.