По повод Свети Валентин в ОУ „Хаджи Димитър“, с. Бяла се проведе творческа
инициатива на тема „Природата и любовта – да обичаме чрез добри дела“.
В рамките на дейността учениците изработиха тематични мечета чрез оцветяване,
апликиране и работа с хартия и картон. Чрез своите творби децата изразиха
разбирането си за любовта като грижа, доброта, внимание и уважение към хората,
природата и света около нас.
По време на инициативата учениците работиха с желание и въображение, като
развиваха своите творчески умения, естетически усет и способност за работа както
самостоятелно, така и в екип.
Дейността допринесе за изграждане на ценности като доброта, съпричастност и
уважение към околните, както и за развитие на творческото мислене и фината
моторика на учениците.