Да опазим изчезващите видове

На 30.01.2026 г. в ОУ „Хаджи Димитър“, с. Бяла се проведе проектно базирана дейност

на тема „Да опазим изчезващите видове“.

В рамките на инициативата учениците се запознаха с различни животински и

растителни видове, включени в Червената книга на България. Чрез разкази, беседи и

проучвателни дейности те научиха повече за причините, довели до застрашаването

на отделни видове, както и за значението на тяхното опазване.

Като част от проектно базирания подход учениците създадоха собствена „Червена

книга“, в която представиха информация, изображения и интересни факти за

различни защитени видове. По време на дейността те работиха както самостоятелно,

така и в екип, като проявиха творчество, отговорност и активно участие.

Инициативата допринесе за изграждане на екологично съзнание, развитие на

умения за проучване, работа в екип и представяне на информация, както и за

формиране на отговорно отношение към природата и биологичното разнообразие.

Остави коментар

Имейл адресът Ви няма да бъде публикуван.