На 21.04.2026 г. в ОУ „Хаджи Димитър“, с. Бяла беше отбелязан
Световният ден на Земята чрез инициатива за почистване на училищния двор и района около
училището.
Учениците се включиха активно в дейностите по почистване, като с желание и
отговорност допринесоха за създаването на по-чиста и приятна среда.
По време на инициативата децата работиха в екип, показаха съпричастност към природата и
осъзнато отношение към опазването на околната среда.
Чрез практическите дейности учениците не само подобриха облика на училищния
двор и местната зона, но и затвърдиха разбирането си за важността на личната
отговорност и грижата към природата.
Инициативата допринесе за изграждане на екологично съзнание, развитие на
умения за работа в екип и формиране на активна гражданска позиция по отношение
опазването на околната среда.