Отбелязване на годишнина от гибелта на Васил Левски

На 19.02.2026 г. в ОУ „Хаджи Димитър“, с. Бяла беше отбелязана годишнината от

гибелта на Васил Левски чрез разнообразни образователни и творчески дейности.

Учениците се включиха в презентация, посветена на живота и делото на Апостола на

свободата, като научиха повече за неговите идеи, смелост и принос към българската

история. В рамките на инициативата бяха организирани кръстословици, пъзели и

отборни игри, чрез които учениците по интересен и достъпен начин затвърдиха

своите знания.

Особен интерес предизвика решаването на кръстословица, чрез която учениците

откриваха важни дати и събития от живота на Васил Левски. Дейностите насърчиха

активното участие, работата в екип и уменията за логическо мислене.

За активното си участие в отборните игри учениците получиха грамоти, които бяха

заслужено признание за техните знания, старание и отговорно участие.

Инициативата допринесе за обогатяване на знанията по история, изграждане на

уважение към националните герои и развитие на умения за сътрудничество,

наблюдателност и активно участие в учебния процес.

 

Остави коментар

Имейл адресът Ви няма да бъде публикуван.