Образователна екскурзия до гр. Стара Загора

На 3 ноември 2025 г. учениците от ОУ „Хаджи Димитър“, с. Бяла, участваха в

образователна екскурзия до гр. Стара Загора.

В рамките на програмата беше посетена Зоологическата градина, където учениците

имаха възможност да наблюдават различни видове животни и да обогатят своите

знания за тяхната среда на живот и начин на съществуване. Част от деня премина и в

свободна игра в парка, което допринесе за доброто настроение и сплотяването на

учениците.

Особено вълнуващ момент от екскурзията беше посещението на Спасителния център

за диви животни към Сдружение „Зелени Балкани“, където учениците участваха в

образователна беседа. Те научиха повече за дейността на центъра, за причините,

поради които животните попадат там, както и за усилията, които се полагат за

тяхното възстановяване и връщане в природата.

В знак на съпричастност и ангажираност учениците „осиновиха“ едно от спасените

животни – розово фламинго, с което символично подкрепиха каузата за опазване на

дивата природа.

Екскурзията предостави възможност за учене чрез преживяване и допринесе за

изграждане на отговорно отношение към природата и животните.

 

Остави коментар

Имейл адресът Ви няма да бъде публикуван.