Сформиране на клуб „Природозащитници“
През учебната 2025/2026 година в ОУ „Хаджи Димитър“, с. Бяла, беше сформиран
клуб по занимания по интереси „Природозащитници“, в който участват ученици от I
до VII клас.
Основната цел на клуба е да развива у учениците отговорно отношение към
природата, екологична култура и активна гражданска позиция.
Чрез разнообразни дейности, свързани с опазването на околната среда, учениците се учат да мислят, да изследват и да търсят решения на реални проблеми.
За да се създаде чувство за принадлежност и мотивация, за участниците в клуба бяха
осигурени отличителни елементи – тениски, шапки, ранички и бутилки за вода,
които превръщат всяко тяхно участие в разпознаваема и вдъхновяваща инициатива.
Сформирането на клуб „Природозащитници“ е още една стъпка към изграждане на
активни, отговорни и ангажирани млади хора, които осъзнават своята роля в
опазването на природата.