Клуб „Природозащитници“

Сформиране на клуб „Природозащитници“

През учебната 2025/2026 година в ОУ „Хаджи Димитър“, с. Бяла, беше сформиран

клуб по занимания по интереси „Природозащитници“, в който участват ученици от I

до VII клас.

Основната цел на клуба е да развива у учениците отговорно отношение към

природата, екологична култура и активна гражданска позиция.

Чрез разнообразни дейности, свързани с опазването на околната среда, учениците се учат да мислят, да изследват и да търсят решения на реални проблеми.

За да се създаде чувство за принадлежност и мотивация, за участниците в клуба бяха

осигурени отличителни елементи – тениски, шапки, ранички и бутилки за вода,

които превръщат всяко тяхно участие в разпознаваема и вдъхновяваща инициатива.

Сформирането на клуб „Природозащитници“ е още една стъпка към изграждане на

активни, отговорни и ангажирани млади хора, които осъзнават своята роля в

опазването на природата.

Остави коментар

Имейл адресът Ви няма да бъде публикуван.