През месец декември учениците от клуб „Природозащитници“ при ОУ „Хаджи
Димитър“, с. Бяла, с ръководител г-жа Стоилка Стоилова реализираха инициатива
под надслов „Зелена Коледа“ – по-малко отпадъци, повече доброта.
В рамките на дейностите учениците изработиха коледна украса и сувенири,
използвайки природни и рециклируеми материали. Чрез творческата работа те
проявиха въображение, усет към естетиката и отговорно отношение към опазването
на околната среда.
Инициативата създаде възможност за работа в екип и обмен на идеи, като насърчи
учениците да търсят устойчиви и екологични решения в ежедневието си.
Дейността допринесе за изграждане на екологично мислене, креативност и
отговорно отношение към природата, като показа на учениците, че празниците
могат да бъдат красиви и с грижа към околната среда.