Инициатива под надслов „Зелена Коледа“

През месец декември учениците от клуб „Природозащитници“ при ОУ „Хаджи

Димитър“, с. Бяла, с ръководител г-жа Стоилка Стоилова реализираха инициатива

под надслов „Зелена Коледа“ – по-малко отпадъци, повече доброта.

В рамките на дейностите учениците изработиха коледна украса и сувенири,

използвайки природни и рециклируеми материали. Чрез творческата работа те

проявиха въображение, усет към естетиката и отговорно отношение към опазването

на околната среда.

Инициативата създаде възможност за работа в екип и обмен на идеи, като насърчи

учениците да търсят устойчиви и екологични решения в ежедневието си.

Дейността допринесе за изграждане на екологично мислене, креативност и

отговорно отношение към природата, като показа на учениците, че празниците

могат да бъдат красиви и с грижа към околната среда.

Остави коментар

Имейл адресът Ви няма да бъде публикуван.